Skip Navigation Links
CiPDER DUYURULAR

GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki
Alternatif yazı, resimin görüntülenemediği durumlar için.
EN ÇOK OKUNANLAR

NİHAT DOĞAN DAVASINDA KARAR VERİLDİ

NİHAT DOĞAN DAVASINDA KARAR VERİLDİ

--- Reklam ---
test
CİPDER Haber - 04.10.2018 Perşembe 07:44  - Bu haber 619 kere okundu.
Nihat Doğan hakkında TCK 125. Maddesi gereğince 1 yıl 9 ay hapis cezası verildi.
Geçtiğimiz aylarda özel bir TV kanalında meslektaşlarımıza ve kurum idarecilerine hakaretler ve tehditler savuran Nihat Doğan hakkında yüzlerce duyarlı cezaevi çalışanı tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

 

Suç duyuruları üzerine Ankara 15.Asliye Ceza Mahkemesinde açılan ve Dernek Avukatımız Mutlu Eşer tarafından da takip edilen dava geçtiğimiz günlerde karara bağlandı ve gerekçeli kararlar şikayetçi meslektaşlarımıza tebliğ edilmeye başlandı.

Ankara 15. Asliye Ceza Mahkemesinin gerekçeli kararına göre sanık Nihat Doğan hakkında TCK 125. Maddesi gereğince 1 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

 

Verilen cezanın cezanın infazı ertelendi, ancak buna rağmen sanığın daha önce bir çok dosyadan ertelenmiş cezası bulunması sebebi ile kararın kesinleşmesine müteakip bu mahkemelerce verilen cezaların infaz edilmesi için ihbarlarda bulunuldu.

 

Sonuç itibari ile Ankara 15.Asliye Ceza Mahkemesinin kararının kesinleşmesi ile beraber Nihat Doğan’ın ertelenen eski cezalarının infaz edilmesinin yolu açıldı. Konuyu takip eden duyarlı meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Etiketler; ,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Mustafa Dikmen'in babası 2 Aralık 2018 tarihinde vefat etti.
3 gün önce
İnfaz ve Koruma Memuru İlyas Türkmen'in babası Denizli'de vefat etti.
5 gün önce
CİPDER, ceza infaz personelinin ek göstergelerinin artırılması konusundaki haklı talebini ilgili kurumlara gönderdiği yazılar ile tekrarladı.
12 gün önce
İnfaz ve koruma memuru Ahmet Aslan'ın babası vefat etti.
12 gün önce