Skip Navigation Links
CiPDER DUYURULAR

GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki
Alternatif yazı, resimin görüntülenemediği durumlar için.
EN ÇOK OKUNANLAR

CİPDER OSMANİYE'DE YAŞANAN ŞİDDETİ KINADI

CİPDER OSMANİYE'DE YAŞANAN ŞİDDETİ KINADI

--- Reklam ---
test
Çalışma Hayatı - 25.09.2019 Çarşamba 16:56  - Bu haber 1328 kere okundu.
Osmaniye'de hükümlülerce ceza infaz kurumu çalışanlarına yönelik saldırı kınandı.

BASINA VE KAMUOYUNA DUYURULUR

Ceza infaz kurumlarınca yerine getirilen cezaların infazı hizmetleri kamu adına çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde ceza infaz kurumları suçlunun salt fiziksel ve psikolojik olarak cezalandırıldığı yerler değil suça iten nedenleri ortadan kaldırmak üzere “iyileştirme” temelli çalışmaları ifa eden kurumlar durumundadır.


Ceza infaz kurumu çalışanları da tüm kamu kurumları arasında en iyi eğitimli, insan haklarına ve hukuka saygılı ve mesai mevhumu gözetmeksizin özveriyle görev yapan fedakâr kamu görevlileridir.


Dil, din, renk, suç türü, cinsiyet ayrımı yapmaksızın, herhangi bir silah ve önleyici teçhizat kullanmaksızın sadece yasaların verdiği kuralları iyi niyet, merhamet ve devlet ciddiyeti içerisinde uygulamaya çalışan infaz ve koruma memurlarına yapılan şiddet camiamızı derinden üzmektedir.


Son olarak Osmaniye’de bulunan ceza infaz kurumunda görevli meslektaşlarımız silah niteliği kazanan kesici ve delici aletlerle. CİPDER tarafından saldırıya maruz kalan çalışanlarımız yalnız bırakılmamakta; maddi, manevi ve hukuki destekte bulunulmaktadır. Olayın hemen ardından CİPDER olarak kurum yetkilileriyle iletişime geçilmiş, maddi, manevi ve hukuki olarak yanlarında olduğu kendilerine iletilmiştir.


Devletin birliği, asayişi ve düzenini korumak için görev yapan çalışanlarımıza yönelik her türlü şiddeti ve bu şiddeti uygulayanları lanetle kınıyoruz.

 

CİPDER Yönetim Kurulu

Etiketler; ,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ferruh Kayalı’nın annesi vefat etti
25 gün önce
İnfaz ve Koruma Memuru kansere yenik düştü.
1 ay 23 gün önce
Bir süredir kanser tedavisi gören Sabri Cebecioğlu vefat etti.
1 ay 23 gün önce
Ceza infaz kurumu çalışanlarına yönelik disiplin soruşturmaları hakkında kitabın yeni baskısı CİPDER Yayınlarından çıktı.
1 ay 28 gün önce